Bezpieczeństwo w miejscu pracy

korytka kablowe metalowe

Jeśli pracujesz na produkcji, wiesz, jak niezwykle istotną kwestią jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy. Warunków, w których proces produkcyjny odbywać się może bez problemów i zakłóceń, a pracownicy wykonują swoje obowiązki w takim środowisku, które nie zagraża ich życiu i zdrowiu. Jednym z elementów, o które z pewnością trzeba zadbać są wszelkiego rodzaju przewody elektryczne. Jeśli ich ułożenie zostało odpowiednio zaprojektowane i wykonane (na przykład gdy projektant elektryki w naszej hali przewidział korytka kablowe metalowe) w dużej mierze pozostają w zasadzie niewidoczne i nie stanowią żadnego zagrożenia.

Zobacz również: Korytka kablowe metalowe – PTS Rabka

I słusznie, bowiem pozostawienie przewodów kablowych luzem – w miejscu tak specyficznym i dynamicznym jak fabryka – to dosłownie proszenie się o kłopoty. Po pierwsze, ryzykujemy zdrowiem pracowników, którzy mogą potknąć się lub zahaczyć o przewody w nieodpowiedni sposób zaprojektowane i wystające ze ściany i sufitu w niebezpieczny sposób. Jeden nieostrożny ruch, na przykład przy przenoszeniu przedmiotów o dużych wymiarach, i tragedia gotowa. Skutki mogą być opłakane. Po drugie, jeśli planując nasze instalacje pominiemy w projekcie koryta kablowe metalowe, na zdecydowanie szybsze zniszczenie narażone są wszystkie nasze kable.

Warunki fizykochemiczne

W specyficznych warunkach fizykochemicznych panujących w większości fabryk, trzeba zadbać o odpowiednie warunki dla instalacji, dzięki którym znacząco przedłużymy jej żywotność. Puszczenie przewodów poprzez umieszczone w ścianie czy w suficie koryta kablowe metalowe z pewnością pozwoli odpowiednio zadbać o ich stan. Dodatkowo też, o czym niewątpliwie warto wspomnieć, zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli nam w łatwy sposób dostać się do kabli, jeśli z różnych względów nastąpi konieczność ich wymiany. Docenimy to również wtedy, gdy zdecydujemy się na rozbudowę czy przebudowę obecnej instalacji. Co ważne również, korytka kablowe metalowe dostępne są w przystępnych cenach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “korytko kablowe cena” a naszym oczom ukaże się wiele ofert pochodzących od różnych sprzedawców. Musimy oczywiście wiedzieć, czego dokładnie potrzebujemy – i w jakiej ilości.