Chorwacja – wakacje nad oceanem

katamaran chorwacja

Nie bez powodu Chorwacja nazywana jest przez wielu Perłą Adriatyku. To położone na pograniczu środkowej i południowej Europy państwo jest bardzo popularnym celem wypraw zarówno polaków jak i wszelakich innych narodowości.

Idealnie przejrzysta, błękitna woda i piękne widoki. Czy można chcieć czegoś więcej?

Chorwacja jest jakieś pięć i pół razy mniejsza od Polski i kryje w sobie bardzo wiele ciekawostek. Sama Polonia w tym kraju liczy jakieś tysiąc pięćset osób. Pokazuje to więc, że Polacy nie tylko chętnie wyjeżdżają do Chorwacji ale też zdarza im się zostać tam na dłużej.

Jest to kraj, który poza częścią kontynentalną składa się także z ponad tysiąc dwustu malowniczych wysp, z czego mniej niż pięćdziesiąt z nich jest zamieszkałych na co dzień.

W Chorwacji odnajdzie się każdy ponieważ możesz tu jednocześnie moczyć nogi w ciepłym morzu i cieszyć się widokiem rozciągających się przed Twoimi oczami, malowniczymi górami. To właśnie ta różnorodność przyciąga do tego kraju mnóstwo ciekawskich turystów.

Słynie ona także, z rzecz, o których zupełnie nie mamy pojęcia. Zastanawiałeś się kiedyś skąd pochodzą przy, zabawnie ubarwione całą masą czarnych kropek? To właśnie w Dalmacji, mieszczącej się na terenie kraju wywodzą się dalmatyńczyki, w dawnych czasach używane jako psy gończe.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym fascynującym kraju?

Kolumny białego domu w Ameryce, wykonano z marmuru sprowadzonego z Chorwacji. Chorwaci wynaleźli także krawat, przez wielu mylnie uznawanych za włoski wynalazek.

Zagłębiając się w historię Chorwacji oraz jej kulturę, z pewnością na trafisz na wiele niesamowitych opowieści. Niezależnie od tego czy preferujesz wypoczynek aktywny czy chętniej przyjmujesz pozycje horyzontalną, znajdziesz tutaj coś specjalnie dla Ciebie. Jeżeli masz ochotę, podczas swoich wakacji spędzić więcej czasu w wodzie niż na lądzie możesz także wynająć sobie jacht lub katamaran Chorwacja również pod tym względem Cię nie zawiedzie. Pozostaje Ci więc tylko spakować się i czym prędzej ruszać w drogę.