Czarter katamaranów w Chorwacji

katamaran chorwacja

Dla ludzi uwielbiających spędzać urlop w Chorwacji oraz kochających żeglugę po morzach ciekawą opcją wakacyjną może być katamaran Chorwacja. Wynajem jachtów jest prosta i szybka, więc można spędzić miło czas na podziwianiu cudów natury Chorwacji.

Katamaran Chorwacja – co to?

   Dwukadłubowiec nazywany też katamaranem jest rodzajem statku wodnego, który posiada dwa połączone ze sobą na sztywno kadłuby, które są umieszczone równolegle względem siebie.

   Katamarany Chorwacja występują w wielu rozmiarach, od małych, nieprzekraczających 5 metrów długości jachtów do dużych jednostek oceanicznych.

  Dwukadłubowce mogą być napędzane silnikiem, ale również żaglami lub wiosłami.

   Wynajem jachtów jakimi są katamarany jest popularną rozrywką w Chorwacji.

Zalety katamaranów

   Jedną z największych zalet katamaranów jest ich duża stateczność poprzeczna. W czasie żeglugi jeden z kadłubów jest uniesiony ponad powierzchnię wody czego skutkiem jest zmniejszenie oporu hydrodynamicznego i znaczne zwiększenie prędkości niż w przypadku łodzi jednokadłubowych, prędkość większa nawet o 30-35 węzłów.

   Brak kilu redukuje zanurzenie, co umożliwia żeglugę nawet na płytkich wodach. Dwukadłubowiec charakteryzuje się znacznie większą odpornością na wywracanie przez burtę. Należy jednak uważać, ponieważ w przypadku wywrócenia dużych jednostek pływających prawie niemożliwe jest przywrócenie jachtu do pozycji pionowej.

Wynajem jachtów w czasie wakacji

  Katamaran Chorwacja jest świetnym sposobem na spędzenie czasu w Chorwacji. Rejs czarterowym statkiem umożliwia odkrywanie nowych miejsc oraz całkowicie odmienne spojrzenie na chorwackie wysepki i miasteczka. Z poziomu wody wszystko wygląda inaczej i warto w taki sposób zwiedzać kraj.

  Wynajem jachtu to niesamowita przygoda i warto ją przeżyć razem z przyjaciółmi lub rodziną. Jest to zdecydowanie ciekawszy sposób wypoczynku niż urlop w hotelu all inclusive lub na zatłoczonej plaży.

  Dla ludzi pragnących spokoju i wyciszenia w czasie wakacji czarter katamaranu będzie świetnym rozwiązaniem.