Detale tworzą klimat, czyli jak dobrać akcesoria weselne

Od czego zacząć wybór dekoracji? Pierwszym krokiem jest zdecydowanie się na motyw przewodni wesela. Można go wykonać przed wyborem sali weselnej lub po. Jeśli marzeniem pary młodej jest ślub w rustykalnym stylu, może zawęzić swoje poszukiwania miejsca do takich, które spełniają te wymagania. Z kolei jeśli przyszłych małżonków zachwyciła sala w stylu pałacu, może akcesoria weselne dobrać do tego, co już znajduje się w wybranym miejscu.

 

Kompleksowa dekoracja to nie tylko sala weselna

 

Wiele par koncentruje się na wystroju sali weselnej, zapominając, że ślub to również przygotowanie, kościół lub urząd oraz droga z i do kościoła / urzędu. Warto wybrać akcesoria weselne w interesującym nas stylu tak, aby wszystkie te obszary komponowały się ze sobą. Doradca w sklepie ślubnym z pewnością pomoże dobrać je w taki sposób, aby idealnie do siebie pasowały.

 

Lista zakupów to podstawa

 

Sklep ślubny najlepiej odwiedzić z gotową listą zakupów. Tworzenie listy możesz zacząć od rozpisania punktów, które chcesz udekorować. Do najbardziej standardowych należy samochód, którym para młoda pojedzie do ślubu oraz sala weselna. Samo wpisanie “sala” nie wystarczy! Zastanów się czego dokładnie potrzebujesz. Czy dekoracje krzeseł są zapewnione czy należy je zorganizować we własnym zakresie? Czy stół pary młodej powinien być dodatkowo ozdobiony? Czy chcesz, aby wejście do sali pozostało takie, jakie jest czy przydałyby się akcesoria weselne? Nie ograniczaj się wyłącznie do standardowych miejsc. Akcesoria ślubne mogą udekorować również miejsce przygotowań ślubnych albo błogosławieństwa młodej pary.

 

Dużo nie znaczy dobrze

 

Sklep ślubny oferuje bardzo dużo pięknych dekoracji. Często pierwszym odruchem jest chęć zakupu wszystkiego co wpadnie nam w oczy. W takim wypadku warto wrócić do motywu przewodniego oraz listy. Czy na pewno potrzebujemy tego pięknego tiulu z brokatem, jeśli wybraliśmy salę w stylu wiejskiej chaty? Albo czy wianek z folkowymi akcentami będzie najlepszym dodatkiem do pałacu? Jeśli masz wątpliwości, sięgnij do motywu przewodniego oraz listy. Odpowiedz sobie na pytanie: czy jest to na mojej liście, a jeśli nie – czy pasuje to do pozostałych dekoracji?

Dobrze dobrane i przemyślane akcesoria weselne upiększą każde wesele, ale ich nadmiar może spowodować odwrotny efekt. Profesjonalny sklep ślubny pomoże w wyborze idealnych dekoracji.