Doczepiane włosy – na chwilę, czy na dłużej?

Doczepiane włosy - na chwilę, czy na dłużej

Doczepianie włosów od kilku lat jest bardzo popularne w Polsce. Panie chętnie korzystają z metody, gdy pragną szybko i skutecznie przedłużyć swoje naturalne włosy. Co ciekawe, mimo, iż taki “zabieg” jest dość kosztowny to cały czas posiada szereg swoich zwolenniczek. Jak to wygląda w praktycy? Odpowiedź poniżej.

Włosy doczepiane na chwilę

Ważne uroczystości, wesela, sylwester, bale, imprezy – na te okoliczności panie najczęściej decydują się na włosy doczepiane. Dzięki wielu metodom można szybko, sprawnie i bezboleśnie stać się posiadaczką długich, gęstych włosów, których zapuszczenie trwa nawet kilka lat. Doczepiane włosy oferuje bardzo wiele zakładów fryzjerskich oraz sklepów internetowych posiadających asortyment do włosów. Decydując się na doczepiane włosy na daną okoliczność (np. na ślub) można wybrać zarówno włosy naturalne lub syntetyczne. Muszą być one jednak bardzo dobrze przygotowane (pofarbowane na kolor, który jest taki sam jak nasze naturalne włosy) oraz odpowiednio do nich przycięte. Na taką metodę decydują się panie, które marzą o bujnych falach, gęstych lokach lub eleganckich upięciach.

Sprawdź: Doczepiane włosy od Cameron Hair

Włosy na kilka miesięcy

Włosy doczepiane można nosić także przez kilka miesięcy. Wówczas, najczęściej fryzjerzy proponują włosy naturalne, które wyglądają dużo lepiej i bardziej podatne są na codzienne ich stylizacje. Dostępnych jest wiele metod doczepiania włosów. Metoda kreatynowa, metoda na ringi, metoda kanapkowa, czy też metoda tape on – to najbardziej znane propozycje, z którymi można się spotkać w wielu dobrych salonach fryzjerskich. Co do jej wyboru, warto poddać się radom fryzjera, który najpierw oceni stan naszych włosów, zapozna się z naszymi marzeniami i preferencjami oraz udzieli wszelkich informacji o każdej z nich. Bez względu na wybraną metodę, należy wiedzieć, że o takie doczepy trzeba zupełnie inaczej dbać niż o naturalne włosy i poświęcić im zdecydowanie więcej czasu na ich codzienne układanie. Niektóre z nich nie tak łatwo podane są na prostownice, lokówki czy suszarki, które panie tak uwielbiają używać.