Gustowna garsoniera

Gustowna garsoniera

Życie singla może być niesamowite, jednakże jak każdy, również singiel, pomimo braku partnera/partnerki czy rodziny, marzy o własnym kącie. Niewielka garsoniera to opcja idealna dla osoby, która większość czasu spędza poza domem, a gdy do niego wraca pragnie pięknych, a zarazem przytulnych wnętrz. Jak zaaranżować niewielkie mieszkanie jednoosobowe, by przestrzeń byłą uporządkowana, a wizualnie pomieszczenie przyciągało wzrok?

Wymiary garsoniery

Garsoniery to często mieszkania o powierzchni około 20 metrów kwadratowych, ale nierzadko zdarzają się też mieszkania mniejsze lub większe od podanej wielkości. Jest to stosunkowo mała przestrzeń, jednakże przy dobrej aranżacji, całkowicie wystarczająca. Z czego składają się garsoniery? Może to być osobna sypialnia z funkcją garderoby oraz osobną łazienką i kuchnią, ale znacznie częściej jest to pomieszczenie sypialniane, w którym znajduje się też aneks kuchenny, przestrzeń biurowa czy szafa, natomiast z osobną łazienką. Zdecydowanym minusem tego typu przestrzeni jest to, że konieczne jest wydzielenie stref, które uporządkują przestrzeń. Jednoosobowa sypialnia nie musi mieć małego łóżka, warto jednak sięgać po te o wymiarach 200 cm na 140 cm lub zainwestować w kanapę z funkcją spania. Oczywiście właściwszą i znacznie lepszą formą będzie klasyczne, wygodne łóżko, nie warto go niczym zasłaniać, ale należy zadbać o to, by pasowało do reszty wnętrza i odpowiednio się z nim komponowało. W przypadku aranżacji przestrzeni biurowej dobrym rozwiązaniem będzie niewielkie biurko, z otwieraną klapą, która w ciągu dnia pozwoli na swobodną pracę na komputerze, natomiast gdy to konieczne, będzie pełnić rolę toaletki. Takie biurko może mieć we wnętrzu lustro, które ukaże się po otwarciu klapy, natomiast w skrytce biurka będzie idealne miejsce do przechowywania kosmetyków.

Ciemne kolory i tapeta

Moda na biel i skandynawskie aranżacje powoli traci na świetności. Warto we wnętrzach stawiać na stonowane, ciemne kolory, które pięknie przełamią biel ścian. Ponadto wartym uwagi zabiegiem jest umieszczenie na ścianie, na przykład za oparciem łóżka, tapety o pięknym roślinnym lub kwiatowym motywie. Taki zabieg wprowadzi trochę dynamiki i koloru do wnętrza i będzie dobrze wyglądać z ciemnymi, czarnymi meblami.

Posted in Dom