Istotny element wentylacji każdego mebla

Z pewnością u każdego choć raz w życiu zdarzała się sytuacja w której szafa wypchana ubraniami pachnie mało zachęcająco. Powietrze stoi w niej zbyt długi czas, dodatkowo unosząca się wilgoć może powodować powstanie różnego rodzaju grzybów w szafie, bądź powierzchni ubrań. Aby temu zapobiec szafa musi być regularnie wentylowana zapewniając jej dobry poziom cyrkulującego powietrza. Można zapewnić taką sytuacje w momencie zamontowania kratki wentylacyjnej, która samoistnie będzie zapewniać dyfundowanie powietrza pomiędzy wnętrzem szafy a środowiskiem wewnętrznym przez co zapewni ład i porządek.

 

Kratki meblowe – potrzebne informacje

Kratki meblowe bardzo często montowane są w szafach lub meblach biurowych. W meblach biurowych będą utrzymywały odpowiedni, niski poziom wilgoci aby przetrzymywane papiery, umowy i faktury nie niszczyły się. Dodatkowo ich zapach w takiej sytuacji będzie o wiele korzystniejszy i świeższy, aniżeli zapach jaki miałyby na sobie dokumenty po długim przetrzymywaniu w ściśle zamkniętym meblu. Można je także znaleźć w szafkach kuchennych. W nich jest to bardzo ważne – w kuchni znajdują się duże poziomy wilgotności ze względu na unoszącą się parę podczas gotowania swoich dań. Kratki mogą być również zamontowane w drzwiach. Pomieszczenia w których gromadzi się zbyt duża wilgoć będą idealnym miejscem w jakim powinno się zastosować kratkę do drzwi. Są nimi kuchnia, łazienka, suszarnia czy toaleta.

Dobra kratka wentylacyjna zbudowana jest z materiału odpornego na niesprzyjające warunki. Kratki meblowe prezentowane przez firmę Furnica są zbudowane z wytrzymałego aluminium, więc będą służyć na lata. Najczęściej montuje się je w dolnych przestrzeniach mebli, a sam proces montażu jest niezwykle prosty – wystarczy wiertarko-wkrętarka i śruby. Poradzi sobie z tym każdy amator majsterkowania.

Kolory nie są bez znaczenia! Kratki meblowe najczęściej występują w neutralnych kolorach typu czarny, biały bądź srebrny. Dzięki temu nie rzucają się w oczy przy każdym spojrzeniu na obudowę mebla pozostając niedostrzeżone. Jednak niektórzy wolą tez użyć kontrastowych połączeń, aby kratka właśnie była dostrzegalna – wtedy do czarnych mebli wybierają białe kratki, bądź na odwrót – do białych mebli czarne kratki.

 

Podsumowanie

Jeśli chce się zachować cyrkulację powietrza danego pomieszczenia na odpowiednim poziomie, bądź chce się zachować ładny, przyjemny i świeży zapach elementów znajdujących się we wnętrzu szafek to należy zamontować w swoich meblach kratki meblowe. Wtedy otwieranie i wietrzenie szafek z ubraniami bądź cennymi przedmiotami zostanie tylko w odległej pamięci.