Koryta kablowe – bezpieczne i estetyczne

Okablowanie nas otacza. Tkwi w naszych ścianach, nad i pod ziemią, w kanałach. Uszkodzenie ich jest niejednokrotnie zbyt łatwe, co powoduje ograniczenie dostępu mediów, ale także może czynić z okablowania niebezpieczeństwo.

Zobacz: Koryta kablowe metalowe – PTS Rabka

Przeprowadzanie kabli bez zabezpieczenia może wiązać się z problemami ich uszkodzeń, zarówno uszkodzeń mechanicznych, jak i związanych z oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Oznacza to, że istnieje potrzeba ich odpowiedniej ochrony. Doskonałym pomysłem na zabezpieczenie wszelkiego rodzaju kabli są koryta kablowe metalowe.

Koryta kablowe metalowe zbudowane są ze stali, w ich skład wchodzą kolana, łuki, trójniki, czwórniki, a także wsporniki, które umożliwiają prowadzenie kabli również na różnych wysokościach.

Na rynku dostępne są koryta o różnej szerokości i wysokości, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie ochrony kilku kablom jednocześnie, co sprowadza się do wykonania tylko jednej trasy z koryt.

Istnieją różne rodzaje koryt kablowych metalowych – większość z nich jest perforowana, ale zdarzają się również koryta kablowe metalowe siatkowe. Koryta siatkowe stosuje się w sytuacjach, gdy konieczne jest ograniczenie ilości gromadzonego się kurzu – najczęściej występuje to w sytuacji, gdy w pomieszczeniach gromadzone są artykuły spożywcze.

Montaż koryt kablowych jest nieustannie ułatwiany przez producentów – koryta posiadają specjalne otwory montażowe, dzięki którym montaż staje się dużo łatwiejszy, możliwe jest podwieszenie koryt, dodatkowo pojawiają się otwory wentylacyjne.

Koryta kablowe są niezbędne, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo okablowaniu. Dodatkowym atutem stosowania koryt kablowych metalowych jest estetyka. Istnieje możliwość zamontowania pokryw na koryta kablowe, dzięki korytom z pokrywami kable połączone są w jednym miejscu i jednocześnie zakryte.