Koszulki sportowe – wskazówki przez zakupem

W sporcie, zarówno amatorskim, jak i profesjonalnym, bardzo ważną rolę pełni sprzęt, a szczególnie odzież sportowa. Prawidłowo wybrany materiał i rozmiar powodują, że możemy skupić całą swoją uwagę na treningu. Bardzo często zdarza się, że początkowy entuzjazm gaśnie już po kilku próbach, jeśli wysiłek kojarzy nam się z dyskomfortem, a niekiedy nawet bólem. Dlatego tak ważne jest, aby już na początku swojej przygody ze sportem, dysponować taką odzieżą, która zapewni nam pełen komfort i pozwoli z ochotą wybierać się na każdy trening. Jednym z najważniejszych elementów stroju są koszulki sportowe, ponieważ to one mają bezpośrednią styczność z naszym ciałem.

Dobór koszulki do pory roku

Ze względu na zmieniające się w ciągu roku warunki, niemożliwe jest aby posiadać odzież sportową tylko jednego rodzaju. Latem, zwłaszcza gdy panują najwyższe temperatury, zadaniem materiału koszulki jest odprowadzanie potu z powierzchni skóry, jednocześnie zapewniając nam odpowiedni przewiew i chroniąc przez przegrzaniem. Z tymi problemami zazwyczaj dobrze radzą sobie produkty już ze średniej półki cenowej. Sytuacja staje się nieco trudniejsza zimą. Wówczas ewakuacja potu na zewnątrz jest jeszcze ważniejsza niż latem, ponieważ mokra powierzchnia skóry w połączeniu z niskimi temperaturami może bardzo szybko skutkować ciężkim przeziębieniem. Ponadto koszulka musi chronić nas przez mroźnym powietrzem. Ponieważ zadania zimowej koszulki są dużo trudniejsze, ich ceny są niestety zwykle wyższe.

Dopasowanie do ciała

Wybierając rozmiar koszulki sportowej nie powinniśmy polegać wyłącznie na deklarowanym przez producenta rozmiarze umieszczonym na metce, ponieważ każdy z nas ma nieco inne proporcje sylwetki. Najlepiej po prostu przymierzyć i wykonać kilka ruchów, aby sprawdzić dopasowanie. Należy w tym miejscu dodać, że wielu z nas wybiera zbyt duże rozmiary, chcąc uzyskać przewiew. Pamiętajmy jednak, że specjalistyczny materiał będzie wykonywał swoje zadanie wyłącznie kiedy będzie dopasowany do naszego ciała. W przeciwnym razie inwestowanie w wysokiej jakości odzież jest po prostu bez sensu.

Jaki producent?

Pamiętajmy, że profesjonaliści nie bez powodu używają produktów renomowanych marek. Producenci tacy jak Nike, Diadora, Under Armour, Certified London posiadają w ofercie wysokiej jakości koszulki sportowe  damskie, pozwalając nam na znalezienie tego, co potrzebujemy. Warto już na początku sportowej kariery wybierać koszulki wyższej jakości, ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mogą one wpływać na komfort, a przez to efektywność naszego treningu.