Najlepsze atrakcje związane z wakacjami na łódce w Chorwacji

chorwacja jachty

Wakacje na łódce w Chorwacji to z pewnością kusząca opcja, szczególnie dla tych osób, które lubią powracać w te rejony. Chorwacja oferuje naprawdę wiele dla turystów. Ma niezapomniane widoki, wspaniały klimat oraz pyszną kuchnię, a także serdecznych i miłych mieszkańców. Wielu Polaków lubi powracać na chorwackie wyspy, szukając jednak za każdym razem nowych wrażeń. Właśnie takie nowe wrażenia mogą zaoferować wakacje na jachcie.

Chorwacja jachty wynajem

Chorwacja jachty to coraz częściej poszukiwana usługa przez Polaków. Generalnie chodzi po prostu o wynajem jachtu na określony czas w Chorwacji. Jeszcze jakiś czas temu wakacje na łódce mogli spędzać tylko szczęśliwcy, którzy mieli naprawdę bardzo zasobny portfel. Odkąd pojawiła się możliwość wynajmu jachtów, czyli inaczej czarter, naprawdę każdy może umówić się z rodziną i przyjaciółmi i wybrać się na wakacje na jachcie w większym gronie. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość zorganizowania tygodniowego wypoczynku w naprawdę dobrych widełkach cenowych.

Chorwacja jachty – plusy wakacji na wodzie

Jakie są największe plusy i atrakcje związane z takimi wakacjami? To możliwość spędzenia każdego dnia w zupełnie nowym otoczeniu, podczas eksplorowania nowych wysp, których w Chorwacji nie brakuje. Tak naprawdę to właśnie dzięki łódkom można Chorwację poznać najlepiej. Można wpływać do wszystkich najpiękniejszych portów, w tym również do zabytkowych miast takich jak na przykład Trogir czy Split. Można poznawać wyspy, groty i jaskinie, ukryte zatoczki i dzikie plaże. To wakacje dla osób lubiących nowości, ale też po prostu relaks i wypoczynek w postaci opalania czy kąpieli w ciepłej wodzie. Tego typu przyjemności z pewnością nie braknie na takich wakacjach.

Oszczędności na jachtach

Wynajem jachtu to oczywiście jakiś określony koszt, jednak nie trzeba organizować już na przykład noclegu. Przestronne kajuty na jachtach to doskonałe miejsce do spędzenia czasu za dnia oraz w nocy. Obsługa kapitana i jego pomoc to wsparcie na wodzie – nikt z wynajmujących nie musi posiadać określonych pozwoleń i patentów na pływanie łódką, bo zajmie się tym wszystkim kapitan.