Noże dla każdego

Jest wiele zainteresowań i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Spośród największych klasyków takich jak sport, literatura lub muzyka wyróżniają się rzadziej spotykane i cieszące się mniejszą liczbą osób zainteresowanych nimi. Właśnie takim hobby jest knifemaking.

Sprawdź: noże ręcznie robione – Forestknives.pl

Jest to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, ale również dla niektórych może okazać się możliwością dorobienia dodatkowych środków do swoich funduszy, nie wspominając już o poszerzaniu swoich horyzontów oraz zdobywaniu nowych doświadczeń. Noże ręcznie robione są przeważnie lepsze od swoich hurtowo produkowanych braci. Niewątpliwym plusem jest możliwość stworzenia swojego własnego i unikatowego noża. Najprościej jest wziąć starą piłę do cięcia drewna, pozbyć się z niej rdzy i wyciąć satysfakcjonujący nasz kształt. Następnie jeden koniec metalu oprawić w drewno, drugi zaostrzyć i tym sposobem stworzyć swój pierwszy nóż. W późniejszym etapie ewentualnie możemy spróbować swoich sił z hartowaniem metalu, ale to wymaga większej wiedzy. Jednak to jest najprostszy z możliwych wariantów i szybko dowiadujemy się, że jedynym co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Dla przykładu w rekonstrukcji historycznej występują noże oprawione w poroże jeleni, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby drewno zastąpić innym surowcem. Później możemy eksperymentować z rdzeniem, próbować użyć innego rdzenia, zdecydować się na inny kształt. Możliwości jest naprawdę cała masa, a poznanie wszystkich to praca na długie lata przedniej zabawy. Nie wspominając już o wypróbowaniu każdego.

Podsumowując jest to niezwykle ciekawe zajęcie, które z pewnością może zainteresować każdego, kto tylko postanowi, że chce zgłębić temat i dowiedzieć się jak samodzielnie wytwarzać noże. Gdy już opanujemy podstawy to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozyskaną wiedzą dzielić się z innymi, albo zacząć po prostu sprzedawać swoje wyroby. Jednak zanim dojdziemy do takiego stanu czeka nas naprawdę dużo prób, porażek oraz co chyba najważniejsze świetnej zabawy.

Noże dla każdego
Oceń ten post