Ochrona rur

Każdy chce czuć się dobrze i bezpiecznie we własnym mieszkaniu. Zazwyczaj bardzo dbamy o to, żeby w pomieszczeniach znajdowały się ładne meble. Staramy się też dbać o czystość i wiele inwestujemy w liczne drobiazgi dzięki którym nasze mieszkanie nabiera charakteru. Niestety nie zawsze zwracamy uwagę na to jak ważna jest odpowiednia ochrona kabli. Wiemy, że w kablach płynie prąd i że powinny być one zabezpieczone, ale trzeba przyznać, iż zazwyczaj nie robimy tego odpowiednio. W wielu domach nadal można zobaczyć liczne kable, które znajdują się praktycznie wszędzie. Nauczyliśmy się funkcjonować w ten sposób. Nie obawiamy się żadnego niebezpieczeństwa i przeważnie uważamy, że dobre zasobniki kablowe nie są nam wcale potrzebne. Jeśli pojawiają się one w naszych mieszkaniach, to raczej ze względów estetycznych. Po prostu wielu osobom przeszkadzają liczne kable, o które można się w każdej chwili potknąć. Utrudniają one utrzymanie czystości i sprawiają, że mieszkanie wcale nie wygląda estetycznie. Chcemy więc je zakryć, żeby nie musieć na nie codziennie patrzeć.

Zobacz: Ochrona rur – PTS Rabka

W naszych mieszkaniach znajduje się też wiele rur. Zazwyczaj wyglądają one oczywiście nieestetycznie. Jednak nadal niezbyt duża ilość osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest ochrona rur. Dla ludzi ważniejsze jest to, żeby rury po prostu nie były widoczne. Zazwyczaj dbamy o to i w wielu łazienkach już nie widać tego, że praktycznie wszędzie znajdują się rury.

 

Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie, to przeważnie z rurami i kablami mamy większy problem. Od samego początku dbamy o to, żeby znajdowały się one w odpowiednim miejscu i były jak najmniej widoczne. Zależy nam po prostu na ładnym mieszkaniu i przy wykańczaniu wnętrza zwracamy na takie rzeczy uwagę. Gorzej jest w mieszkaniach starszych, w których od lat nie była wymieniana żadna instalacja. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że takie mieszkania nie są bezpieczne. Czasami wystarczy jedna iskra, żeby cała elektryka przestała działać. Jeśli więc posiadamy takie mieszkanie, to warto się zastanowić nad gruntowną wymianą wszystkich instalacji. Będzie to również okazja do tego, żeby zabezpieczyć odpowiednio wszystkie kable i rury, które znajdują się w naszym mieszkaniu.