Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe

Piękny, słoneczny poranek w dniu wolnym od pracy w letni dzień, kusi, aby spędzić go na zewnątrz począwszy od śniadania. W przypadku gdy jesteśmy mieszkańcami domu z ogródkiem, taka opcja nie jest wcale nierealna, a co więcej, całkiem możliwa. Warto zaaranżować nawet niewielki ogródek tak, by wydzielić miejsce do spożycia śniadania, czy błogiego wypoczynku na leżaku w ciepłe lipcowe lub sierpniowe popołudnie. Ogród to również bardzo atrakcyjna przestrzeń do spędzania wieczorów. W takim przypadku istotne jest też oświetlenie, które umożliwi przyjemne spędzenie czasu i odpowiednią widoczność.

Lampiony i latarenki

Ogród może być zaaranżowany bardzo tradycyjnie i uwzględniać bardzo klasyczne oświetlenie, często płynące z lampy oświetlającej taras. Warto sięgnąć po designerskie rozwiązania, które zapewnią ładny wygląd, a światło z nich płynące, romantyczny klimat. Jeżeli lubimy japońską stylistykę, warto zastosować lampiony papierowe, które będą subtelnie wisiały na niewidocznym dla oka sznurku lub lince ponad przestrzenią do wypoczynku. Równomierne rozmieszczenie lampionów zapewni odpowiednią ilość światła na całej długości rozwieszenia. Innym źródłem światła mogą być latarenki wykonane z drewna lub metalu, wewnątrz których znajdują się świece będące źródłem światła. Takie przedmioty warto postawić na stole oraz zastosować jedną czy dwie sztuki o dużej wielkości, stojące na podłodze w towarzystwie ładnej donicy z roślinami lub drzewka iglastego. Światło z nich płynące nie będzie dawać tak dobrej widoczności jak lampiony, natomiast zapewni przytłumioną i przyjemną dla oka poświatę.

Donice ledowe

Pierwotną funkcją donicy jest stworzenie miejsce do wzrastania i rozwoju dla kwiatów oraz roślin zielonych jak również jest to świetna dekoracja. Na rynku dostępne są donice led, które są wyposażone w specjalną instalację świetlną zapewniającą jej podświetlenie. Tego typu donica idealnie nada się do ogrodu, dzięki czemu w ciągu dnia będzie pięknie prezentować znajdujące się w niej rośliny, natomiast w nocy zapewni ładne oświetlenie ogrodu.

Oświetlenie ogrodowe
5 (100%) 1 vote
Posted in Dom