Pasja ma znaczenie

Pasja ma znaczenie

W życiu każdego człowieka powinno być miejsce nie tylko na pracę, naukę i życie rodzinne, ale również na rozwijanie zainteresowań i pasji. Tak na prawdę wszystko może być pasją w zależności od tego, co zainteresuje nas na tyle mocno, by to pielęgnować. Stosunkowo szeroką dziedziną jest kolekcjonowanie. Zbierać można dosłownie wszystko. Mogą to być znaczki pocztowe, kosmetyki, ubrania, markowe torebki, samochody, zabawki, figurki tematyczne lub modele samolotów czy statków. oczywiście, w zależności od wybranego rodzaju przedmiotów, które chcemy kolekcjonować, różna jest również ich wartość. Niektóre przedmioty są bardzo drogie i niestety nie każdy mógłby sobie pozwolić, aby to właśnie one były tematem kolekcji. Tak właśnie jest w przypadku pojazdów.

Samochody zabytkowe

Samochód, który ma miano samochodu zabytkowego, to pojazd wyprodukowany przed rokiem 1980 lub wpisany do rejestru zabytków ruchomych czy ewidencji muzealnych. Samochód zabytkowy, który jest pożądany przez kolekcjonerów, to nie tylko model, który ma określony wiek, ale również jego wygląd i walory estetyczne zostały zachowane, a samochód nadal jest sprawny i można się nim bez problemu przemieszczać.  Samochód zabytkowy to również samochód, który ma 25 lat, jednakże jego części przynajmniej w 75% muszą być oryginalne. To również samochód, który został uznany, oczywiście przez osobę do tego uprawnioną, jako wyjątkowy i szczególnie ważny z punktu widzenia historii motoryzacji. Posiadając zabytkowy samochód, szczególnie kiedy większość części jest oryginalna, a jego wygląd czy charakter modelu uznane są za szczególne, samochód, choć stary, może mieć bardzo dużą wartość nie tylko materialną.

Inne pojazdy warte uwagi

Oczywiście oprócz samochodów, szczególnie tych, zabytkowych, istnieją również inne pojazdy, które warto kolekcjonować. Mogą to być na przykład samochody sportowe, motocykle, samochody ciężarowe czy autobusy. Niezwykle ciekawym modelem samochodu, wartym uwagi jest Volkswagen Transporter T2b potocznie nazywany ogórkiem. Niecodzienny wygląd i różnorodna kolorystyka oraz zabytkowość pojazdu sprawiają, że może to być również ciekawy model do kolekcjonowania, co jest jednak bardzo drogą inwestycją, na którą nie każdy może sobie pozwolić.