Przygotowania do wesele – Pamiątka zaślubin

księga gości plakat

Ślub to wydarzenie, które powinno być zaplanowane nawet w najmniejszym szczególe. To jeden z najważniejszy dni w życiu człowieka, który pozostaje w pamięci na długie lata. Aby dobrze przygotować to święto, należy zadbać o wiele szczegółów oraz działań.

Organizacja ceremonii zaślubin, przygotowanie listy gości, ustawienie stolików, udekorowanie sali, przygotowanie menu to najważniejsze czynności, które zadowolą parę nowożeńców, a także zaproszonych gości.

Po odpowiednim zaplanowaniu wszystkich szczegółów, przychodzi czas na samą imprezę. Pierwszym i bardzo ważnym procesem jest rozlokowanie gości. Obecnie najczęściej stosowanym sposobem jest rozmieszczenie ich według ustalonej wcześniej listy. Gdy goście mają już swoje miejsca przychodzi czas na pierwszy taniec, poczęstunek, życzenia oraz zabawę do białego rana.  Podczas imprezy weselnej można przeprowadzić wiele zabaw i działań integrujących gości oraz pozostawiających niesamowite wrażenia. Nowożeńcy często organizują dla swoich gości małe upominki, przypominające im o tym wydarzeniu. w ramach wdzięczności za zaproszenie, jak również jako znak uznania i radości z zaślubin goście pozostawiają również po sobie pamiątkę. Jednym z popularnych pomysłów jest stworzenie księgi gości. Księga gości plakat to specjalnie przygotowana podstawa, na której goście własnoręcznie składają swój podpis. Tego rodzaju pamiątka może zawisnąć w pokoju nowożeńców, zostać oprawiona w ramę jak również być przechowywana w specjalnym dla pary miejscu. Rodzaj, wielkość oraz technika wykonania zależna jest od upodobań oraz możliwość pary młodej. Może być to zwykła pusta powierzchnia, na którą dodawane są podpisy, jak również specjalnie przygotowane wzory np. serduszka w których umieszczane są “autografy” i  krótkie życzenia. Plakaty, które przypominają nowożeńcom o weselu oraz zabawie w gronie bliskich, pozostają pamiątka na całe życie, jak również stanowią niesamowita ozdobę mieszkania.

Posted in Dom