Siła instagrama

Media społecznościowe są szybkie, dynamiczne i uzależniające. Znajdują zatem zastosowanie w biznesie do promocji różnego rodzaju produktów i usług. Instagram, choć do niedawna nie był uznawany za dobre miejsce reklamowe czy platformę odpowiednią do kreowania wizerunku produktu i producentów, obecnie jest jednym z najważniejszych kanałów dotarcia do dużych grup odbiorców. Treści wizualne są znacznie lepiej przetwarzane przez sensory wzrokowe, a ładne obrazy, które nie są nam znane z naszej codzienności, są przekształcane z zachwytu nimi po reakcję “Muszę to mieć”. Dzięki temu współpraca marek z influencerami jest często bardzo atrakcyjna da obu stron. Blogerki czy blogerzy rezygnują często z prowadzenia tradycyjnego bloga, natomiast wszystko o czym chcą pisać i mówić znajduje swoje ujście właśnie na instagramie. Jak współpracują marki i skąd wiadomo. że jest to promocja sponsorowana?

Kosmetyczny gigant i współpraca z blogerkami

Jedna z popularnych i ekskluzywnych marek nawiązała współprace z osobami o ogromnych zasięgach na Instagramie i choć oficjalnie taka informacja nie padła, to osoby, które śledzą popularniejsze profile, mogły śmiało zauważyć, że tak właśnie się stało. Taki zabieg można rozszyfrować wtedy, gdy kilka osób w podobnym czasie reklamuje ten sam produkt. Rozwodzenie się nad jego zaletami, ukazywanie go w pozytywnym świetle i nieopatrzne znajdywanie się produktu w kadrze na każdym zdjęciu wpływa na jego pozytywny odbiór przez konsumenta treści. Jeżeli ulubiona osobistość ze świata social media używa tego produktu, dlaczego ja miałabym nie spróbować? Takie pytanie często rodzi się w głowach obserwatorów. Dodatkowo fakt, że wiele osób poleca konkretny produkt sprawia, że czujemy się namówieni i nie tyle chcemy zakupić ten produkt, co bardzo go pragniemy.

Instagram daje możliwość do dzielenia się z obserwatorami wycinkiem ze swojego życia. Znaczna część osób wykorzystuje go w sposób prywatny prezentując treści znajomym i rodzinie. Jest jednak grono osób, które robiąc ciekawe rzeczy budzące zainteresowanie, wykorzystują jego siłę do tego, by zaistnieć, a co za tym idzie, zarabiać na swojej pasji.