Skóra bydlęca – CraftPoint

Craftpoint to sklep internetowy, który w swojej ofercie prezentuje pełną gamę materiałów i narzędzi, które są niezastąpionym elementem w tworzeniu wszystkich wyrobów kaletniczych. Zdecydowanie do jednych z najważniejszych produktów w sklepie można zaliczyć bydlęce skóry licowe garbowane roślinnie. Bez nich żaden projekt nie mógłby powstać. Są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które amatorsko bądź hobbistycznie wyrabiają kaletnicze produkty, bądź dla osób o zaawansowanych umiejętnościach, które siedzą już w branży przez dłuższy czas.

Pochodzi ona z polskich garbarni i prezentowana jest w naturalnym kolorze. Nadaje się zarówno do produkcji portfeli jak i pasków, pochew czy toreb i torebek. Została ona wyprawiona w taki sposób, aby prezentować odpowiedni poziom gładkości i ścieralności

 

Charakterystyka produktu

Sama w sobie skóra nie jest pokryta żadnymi chemikaliami i farbami o czym świadczy jej naturalny zapach. Dopiero później po wykonaniu swojego produktu można ją odpowiednio zaimpregnować, aby na długo trzymała odporność na uszkodzenia, przetarcia i rozciągnięcia.

Nie sposób jest nie wspomnieć o tym, że skóra bydlęca licowa jest garbowana w sposób naturalny. Oznacza to gwarancję, że podczas tego procesu nie zastosowano żadnych metod sztucznego garbowania za pomocą metali takich jak chrom. Daje to gwarancję utrzymania się naturalnego zapachu i ochronę przed potencjalnymi alergiami, które mogłyby wystąpić, jeśli skóra garbowana byłaby w inny sposób.

 

Prezentowana skóra może być używana na wiele sposobów – woskowanie, barwienie, tłoczenie.. Wszystko zależy od wyobraźni kaletnika i tego co chce stworzyć w swoim projekcie bądź jaki efekt końcowy uzyskać.

 

Podsumowanie

Skóra dostępna jest w różnych grubościach 2,0 – 2,5mm. Przed zakupem warto wybrać tą opcję, która będzie najbardziej odpowiednia dla wyrobów, które planuje się wykonać. Logicznym zdaje się fakt, że torby i torebki, które mogą utrzymywać większe ciężary potrzebują grubszych skór, aniżeli etui czy portfele.