Skóra – elegancki i wytrzymały materiał

Nie bez przyczyny skóra naturalna uważana jest za jeden z trwalszych, a jednocześnie jeden z najbardziej eleganckich materiałów, jakimi dysponujemy. Szerokie zastosowanie znajduje ona zarówno w produkcji odzieży i obuwia, jak i elementów wyposażenia wnętrz mieszkań czy samochodów.

 

Z przyjemnością nosimy wygodne, skórzane kozaki czy też ponadczasowe, eleganckie torebki. Wykończona skórą kierownica zapewnia odpowiednią przyczepność dłoniom nawet w gorący, słoneczny dzień. Również zestawy skórzanych mebli wypoczynkowych cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu, jaki zapewnia farba do skóry, cieszyć możemy się dodatkami i meblami w przeróżnych kolorach. Dla zapewnienia skórze zarówno eleganckiego wyglądu, jak i stosownej wytrzymałości, kluczowe jest jednak przede wszystkim jej odpowiednie przygotowanie do obróbki.

Sprawdź również: https://craft-point.com/k/chemia-do-skory/farby-do-skory/

Skóra garbowana roślinnie – malowanie

Skóra garbowana roślinnie jest tego bardzo dobrym przykładem. Ten sposób pozwala na zabezpieczenie i przygotowanie skóry do dalszych zabiegów bez stosowania szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki naturalnej obróbce skóra garbowana roślinnie jest bezpieczna dla swoich użytkowników – w przypadku skóry chromowanej nie można tego niestety brać za pewnik. Tak przygotowany materiał  możemy następnie stosownie wykończyć – na przykład nadając jej odpowiedni kolor za pomocą farby do malowania skóry. Zastosowanie farb i lakierów przeznaczonych specjalnie do skóry pozwoli na uzyskanie odpowiedniego krycia, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej faktury skóry.  Farba do skóry znajduje swoje zastosowanie również w przypadku odnawiania skórzanych przedmiotów czy mebli. Proces naprawiania drobnych uszkodzeń przy zastosowaniu farby do malowania skóry jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim również amator, pragnący w zaciszu domowych przywrócić blask ulubionym przedmiotom!