Specyfikacja tonerów zamiennych

Toner zamienny HP jest niezbędnym elementem każdej drukarki tej bardzo popularnej marki. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży, która znajduje się w niezliczonej ilości domów i mieszkań ludzi na całym świecie. W dzisiejszych czasach posiadanie sprawnej drukarki bywa koniecznością. Podpisywanie umów, wystawianie faktur czy tworzenie prac do szkoły/na studia byłoby niemożliwe bez sprawnej drukarki. Jednak aby przelać słowa z ekranu komputera na papier nie wystarczy sama drukarka. Potrzebny jest jeszcze dobrej jakości toner.

 

Specyfikacja tonerów zamiennych

Toner zamienny HP jest jednym z najpopularniejszych tonerów w branży. Jednak nie ma się co dziwić – firma ta zaskarbiła sobie spore zaufanie w swojej branży. Dopasowanie tonera HP do drukarek HP jest bardzo ważne. Należy dobrać odpowiedni toner do odpowiedniej drukarki aby mieć pewność co do ich niezawodności i kompatybilności. Dlatego przed zakupem sprawdza się model drukarki i modele do, których pasuje toner.

Toner zamienny posiada kilka cech na które należy zwracać przy zakupie. Są nimi:

-Wydajność tonera; to bardzo ważny parametr na który powinno zwracać się szczególną uwagę. Mimo, że dany toner jest tańszy, to może mieć mniejszą wydajność. Tak jest w przypadku zakupu popularnych zamienników, które oprócz tego, że oferują mniejszą wydajność, gorszą jakość wydruku to jeszcze są niejako niebezpieczne w użytkowaniu dla drukarki. Standardowo biała kartka A4 po wydruku dokumentu zapełniona jest w ok 5%. Nazywa się to tak zwaną stroną biurową. W przypadku zakupu tonerów domowych posiadają one mniejszą pojemność – z reguły do 1500 stron. Jednak kupując tonery dla firm warto zainwestować w wydajniejsze tonery, gdyż ilość stron drukowanych tam każdego dnia znacznie przewyższa możliwości domowe. Z reguły powyżej 10000 stron powinno być optymalną wartością.

-Kolor; bardzo ważny parametr, który powinien być wybierany w zależności od indywidualnych potrzeb. W przypadku drukowania tylko biurowych dokumentów toner czarno biały spokojnie wystarczy(jest tańszy). W razie chęci zakupu kolorowego tonera trzeba będzie zainwestować troszkę większą ilość pieniędzy.

-Cena; oryginalne tonery marki HP są droższe niż zamienniki. Jednak warto zainwestować aby nie bać się o swoją drukarkę i możliwość jej awarii podczas pracy drukarki. Dodatkowo przy zakupie tonera warto zwracać uwagę na powyższą wydajność – większa wydajność = większa cena.

 

Podsumowanie

Dobry toner nie wylewa się, a jego obudowa jest mocna i trwała. Takimi parametrami charakteryzują się tonery zamienny HP. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni model i można robić zakupy.