Stal na noże

W Craftpoint można znaleźć wiele wysokiej jakości produktów, które mogą być niezwykle pomocne, bądź nawet konieczne w produkcji własnych noży. Jednym z nich jest odpowiedniej jakości stal używana do wytworzenia tego narzędzia codziennego użytku.

Stal jest bardzo specyficzna i jej różne rodzaje wybierane są do poszczególnych projektów. Wszystko zależy od tego jaki nóż się tworzy – kuchenny, militarny czy survivalowy.

 

Do najbardziej rozpowszechnionych rodzajów stali jaki można znaleźć na rynku zalicza się stal narzędziowa. Stal NCV1, 80CrV2 1.2235. Stal ta charakteryzuje się łatwością pracy w zimnych warunkach. Jest to bardzo dobre, gdyż każdy może dzięki temu zacząć swoją przygodę z produkcją noży bez szukania odpowiedniego miejsca i warunków pracy. Również osoby zaawansowane bardzo chętnie pracują w takich warunkach, gdyż jest to po prostu wygodne – można to robić dosłownie na działce obok domu.

 

Zobacz również: stal na noże – CraftPoint

 

Charakterystyka stali

Stal NCV1, 80CrV2 jest ciągliwa przez co łatwa do obronienia w podwyższonych warunkach temperaturowych. Jest ona idealnym wyjściem do hartowania cienkich elementów dlatego nada się idealnie do robienia cienkich noży takich jak noże japońskie, ale także sprzętów cięższych jak piły maszynowe.

Stal na noże jest najbardziej polecanym materiałem(również robionym maszynowo na większą skale). To wytrzymały materiał będący stopem żelaza i węgla, który nie pęknie przy byle upadku na ziemie. Dzięki temu jest tak powszechnie wybierany – w kuchni co chwilę leci coś z rąk. Jeżeli miałoby się wtedy za każdym razem kupować nowy nóż do można byłoby co najwyżej zbankrutować.

 

Jeżeli zaczyna się przygodę z obróbką stali i nożoróbstwem należy się do tego zaopatrzyć w podstawowe narzędzia – bez nich ani rusz! Takim przykładem jest brzeszczot do metalu oraz pilnik.

 

Podsumowanie

W Craftpoint można zdobyć wysokiej jakości stal na noże w bardzo krótkim czasie. Podczas wykonywania ich należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie i ubierać rękawiczki ochronne wraz z okularami.