Stołek pod prysznic – gwarancja komfortu i bezpieczeństwa

stołek pod prysznic

Stołek pod prysznic to doskonałe urządzenie o prostej budowie, które świetnie sprawdza się podczas higieny osób z ograniczeniami ruchowymi. Szereg zalet sprawia, że sprzęt tego typu to często najlepsze rozwiązanie, bardzo ułatwiające codzienne życie seniorów bądź niepełnosprawnych.

Czym jest stołek pod prysznic?

Przeglądając dostępne na rynku stołki pod prysznic, nietrudno zauważyć, że urządzenie tego rodzaju na pierwszy rzut oka bardzo przypomina klasyczny taboret domowego użytku. Całość, stworzona z materiału odpornego na wilgoć, opiera się na nieskomplikowanej konstrukcji, dostosowanej maksymalnie do potrzeb osób z problemami ruchowymi. Mebel posiada cztery nogi oraz wygodne siedzisko pozwalające na komfortowe branie prysznica z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa pacjenta. Z tego powodu stołek pod prysznic stosowany jest zarówno w domach prywatnych, jak i szpitalach, sanatoriach, domach seniora czy ośrodkach rehabilitacyjnych.

Zobacz również: https://nieograniczeni.pl/

Stołki pod prysznic i ich zalety

Głównym atutem stołków pod prysznic jest funkcjonalność, która zapewnienia użytkownikowi ogromną wygodę w trakcie mycia. Dzięki takiemu urządzeniu osoba starsza lub niepełnosprawna (np. na skutek urazu, choroby, wypadku czy przebytej operacji) może swobodnie przejść przez wszystkie czynności związane z higieną osobistą, bez obaw o groźny upadek w kabinie prysznicowej. Na bezpieczeństwo użytkowania stołka wpływa także sposób jego wykonania – sprzęt wyposażony jest m.in. w powłoki antypoślizgowe oraz gumowe przyssawki. Elementy te zapewniają dużą stabilność i utrzymanie mebla na miejscu bez ryzyka przesuwania się po powierzchni prysznica.

Cała konstrukcja jest bardzo prosta i przede wszystkim lekka, przez co korzystanie z urządzenia nie sprawia żadnych trudności i jest możliwe w dowolnym miejscu. Warto również dodać, że stołek pod prysznic to sprzęt nie tylko praktyczny, ale również bardzo trwały i wytrzymały. Wszystko za sprawą doskonałej jakości wodoodpornych materiałów użytych przy produkcji mebla. Dzięki nim taboret nie sprawia również żadnych problemów w utrzymywaniu go w idealnej czystości.