Stolik kawowy

Stolik kawowy

Salon to najbardziej gustownie i reprezentatywnie urządzona przestrzeń, a tak przynajmniej powinno być, a to za sprawą funkcji jakie pełni. Jest to część domu przeznaczona do wypoczynku oraz goszczenia wszystkich tych, którzy uraczyli nasze skromne progi swoją obecnością. jego centralna część obejmuje zwykle stół lub stolik kawowy, w zależności czy salon ma strefę wypoczynkową czy jadalnianą. Zdecydowanie częściej w wielu domach i mieszkaniach, to salon pełni funkcję wypoczynkową, zatem składa się z wygodnej kanapy i foteli. Istotnym elementem jest właśnie stolik kawowy, który umożliwi położenie na nim napojów czy przekąsek. Jaki stolik kawowy będzie odpowiedni do salonu?

Ważna jest jego wysokość, ponieważ blat nie może znajdować się na wysokości blatu standardowego stołu. Blat musi być na tyle nisko, by można było łatwo sięgnąć do niego z pozycji siedzącej na kanapie, której siedzisko znajduje się niżej niż krzesła. Zwykle wysokość ławy czy też stolika kawowego wynosi od 40-55 cm.

Metalowy ze szklanym blatem

Nowoczesne aranżacje wnętrz zgrabnie łączą takie surowce jak szkło lub metal. Ich połączenie wygląda surowo, a zarazem elegancko. Stoliki kawowe tego typu mogą mieć różne kształty blatu, na przykład okrągły, kwadratowy czy prostokątny. Świetnym rozwiązaniem jest komplet stolików, jeden większy, natomiast drugi mniejszy, które można rozsunąć i wykorzystywać niezależnie, ale można też nałożyć blaty jeden na drugim, dzięki czemu uzyskamy ładną, geometryczną kompozycję z dwiema asymetrycznymi wysokościami blatów.

Stolik z drewna

Klasyczne aranżacje rządzą się swoimi prawami i nie da im się odmówić elegancji i klasy w każdym szczególe. Stoliki kawowe wykonane z drewna, mogą być udekorowanie pięknymi żłobieniami i wzorami, które dodadzą im uroku. Tego typu stolik nie będzie pasował do wielu stylów, ale wykonany z ciemnego drewna świetnie sprawdzi się również w stylistyce glamour. Drewno jest ponadczasowe, z czasem uzyskuje piękny kolor i świetnie sprawdzi się jako surowiec przeznaczony do wykonania stolika do salonu.

Posted in Dom