Suknia ślubna z trenem- czy warto?

Suknia ślubna z trenem- czy warto

Ślub to bardzo ważne wydarzenie dla obojga przyszłych współmałżonków. Istotne jest jednak to, że to właśnie kobiety ogromną wagę przykładają do kwestii ubioru, zarówno własnego, jak i przyszłego Pana Młodego. Poszukiwania sukni ślubnej to trudne zadanie, którego zdecydowanie nie ułatwia wielość salonów mody ślubnej, modeli, materiałów i dodatków, które są niezbędne aby ślubny strój był kompletny. Jednym z elementów sukni ślubnej, który ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników jest tren. Czym jest i czy warto wybrać suknię ślubną z trenem?

Tren- zalety i wady

Tren, to szczególnie popularny w średniowieczu, element wytwornej i eleganckiej sukni, który jest przedłużeniem jej tylnej części. Współcześnie treny występują praktycznie tylko w sukniach ślubnych, lub są wykorzystywane w eleganckich kreacjach szytych dla gwiazd na czerwony dywan.  Podczas wyboru sukni ślubnej podjęcie decyzji o tym czy ma mieć tren czy też nie, jest bardzo trudna, ponieważ ma on tak wiele zalet jak i wad. Zdecydowanie najważniejszą jego zaletą jest elegancja i klasa jaką dodaje sukni ślubnej. Panna młoda zmierzając do ołtarza czy schodząc ze schodów ciągnie za sobą przedłużenie materiału, które wygląda bardzo dostojnie. Tren dodatkowo wydłuża sylwetkę i ją wysmukla.

Minusem trenu jest z całą pewnością konieczność jego podpięcia na czas zabawy weselnej. Podczas tańczenia czy poruszania się, tren może bardzo przeszkadzać i koniecznym jest dopięcie go tak, by długość sukni z tyłu była taka, jak z przodu. Oczywiście jest to możliwe i jest wiele sposobów na podpięcie trenu, natomiast warto podczas zakupu sprawdzić czy na pewno to podpięcie, które jest zastosowane w konkretnym, wybranym przez nas modelu, nam się podoba. Bardzo często jest tak cze po dopięciu trenu do  sukni, całość prezentuje się nieładnie i choć pierwszy efekt zrobił niesamowite wrażenie, to przez większość wieczoru może wyglądać po prostu nieatrakcyjnie. Warto podejść rozsądnie do decyzji o sukni ślubnej, ponieważ nie każda suknia z trenem będzie prezentować sie po prostu korzystnie.