Świetlny detal w domu

Świetlny detal w domu

W większości domów oświetlenie spełnia funkcję wyłącznie praktyczną. Oczywiście, w ciągu dnia naturalne światło zapewnia dobre doświetlenie pomieszczeń, co w nocy musi zostać zastąpione przez sztuczne formy oświetlenia. Punkty świetlne nie muszą być tylko źródłami światła, ale mogą też pełnić rolę dekoracyjną. W jaki sposób wykorzystać je w swojej codziennej przestrzeni do życia?

Świąteczny klimat

Porą roku, w której na szczególną uwagę zasługują świetlne dekoracje, jest zima, a raczej okres bożonarodzeniowy. Wtedy świetlne iluminacje pojawiają się praktycznie wszędzie, w sklepach, w domach, na balkonach, tarasach czy na ulicach miast. Lampki choinkowe i świetlne łańcuchy, girlandy oraz pasy ledowe tworzą wspaniały klimat. Podczas zakupu warto celować w lepszej jakości produkt, ponieważ może on posłużyć przez wiele sezonów świątecznych. Jednorazowa inwestycja pozwoli na udekorowanie swojej posesji i wnętrza domu przez wiele lat. W Polsce strojenie domów z zewnątrz nie jest aż tak bogate jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie światełka pokrywają niekiedy każdy milimetr ogródka i powierzchni domu. Nie warto jednak przesadzać. Subtelne, świetlne akcenty ładnie udekorują dom, ale nie sprawią że dekoracja go przytłoczy.

Ledy w domu

Pasy ledowe to świetny sposób na doświetlenie trudno dostępnych miejsc, niemiej jednak zastosowane w kolorze, mogą nadać przestrzeni ciekawego wyglądu. Szczególnie dobrym rozwiązaniem są takie instalacje, które umożliwiają zmianę koloru przy pomocy specjalnego pilota. Dzięki temu można dopasować kolor poświaty do własnego upodobania. Inną wartą uwagi formą są np. Citylighty czyli podświetlane komunikaty reklamowe, które w przestrzeni domowej mogą przybrać formę podświetlonego plakatu. Innym rozwiązaniem są napisy wykonane ze sznurów ledowych. Taki neonowy napis może być motywującym czy ważnym dla konkretnej osoby słowem. Umieszczony na ładnej, pasującej do niego powierzchni, czyli na przykład na ścianie betonowej czy pokrytej cegłą, nada wnętrzu wielkomiejski klimat miasta.

 

Posted in Dom