Trwałe półrękawy foliowe

Półrękawy foliowe to produkty, które są potrzebne w wielu firmach, między innymi spożywczych. Pozwalają zapakować towary takie jak pieczywo, sól czy cukier. Można z nich też tworzyć opakowania podczas magazynowania produktów. Z tego względu półrękawy foliowe są bardzo popularne. Na półrękawie można wykonać druk, co ma funkcje reklamowe. Folia podczas produkcji może być składana i zgrzewana w różny sposób. Dzięki temu półrękawy foliowe mogą być uniwersalne.

Zobacz: PTS Rabka

Półrękawy foliowe są produkowane w różnych rozmiarach, a także przy użyciu folii o różnej grubości. Powinna być ona dostosowana do rodzaju pakowanych produktów. Szerokość może wynieść od 200 do 5000 mm, natomiast grubość od 0,02 do 0,2 mm. Dodatkowo folia może być barwiona na różne kolory lub może być wykonana w niej perforacja. Półrękawy foliowe mogą być również wykonane w taki sposób, że są przecinane wzdłuż krawędzi bocznej. Umożliwia to rozłożenie folii płasko, a jej szerokość jest wtedy dwa razy większa, niż szerokość samego rękawa. Podczas produkcji można formować zakładki lub fałdy. Można też stosować biodegradowalną folię, która jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego. Takie półrękawy są więc produktami ekologicznymi.

 

Kolejną zaletą jest możliwość produkcji worków oraz pakowania produktów, które powstają na miejscu w zakładzie produkcyjnym lub są tylko przechowywane w magazynie. Folia jest lekka, ale wytrzymała i łatwo dopasowuje się do zawartości. Chroni produkty prze wilgocią lub zabrudzeniem, w mniejszym stopniu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Półrękawy foliowe można też wykorzystać do zabezpieczenia towarów na paletach lub tworzenia zbiorczych opakowań na puszki lub różne artykuły sypkie. Dodatkowe zalety to fakt, że połyskująca folia poprawia estetykę oraz są to opakowania mające niski koszt w stosunku do ceny zabezpieczanych towarów.  Półrękawy foliowe można kupić w formie gotowych tub lub można je zamówić indywidualne i dostosować parametry do potrzeb danej firmy. Folia używana do produkcji półrękawów foliowych może być zgrzewana ręcznie lub na maszynach automatycznych. Daje to szerokie spektrum zastosowania w wielu gałęziach przemysłu.