Virtual Reality-ogrom możliwości

Wirtualna Rzeczywistość to nie temat nowy, jednak wciąż fascynujący i zadziwiający. Nakładanie na oczy specjalnych okularów to możliwość przeniesienia się do świata nierealnego, całkowicie odmiennego od rzeczywistego, który może wprowadzić w radosny stan, poprawić humor i pomoże porzucić na chwilę szarą, codzienną rzeczywistość. Ważne jest jednak to, że oprócz rozrywki, gogle VR oraz emitowany za ich pośrednictwem obraz pozwala być w miejscach, w których fizyczna obecność człowieka byłaby niemożliwa. Ta technologia ułatwia również naukę i wspiera wyobraźnię pokazując, że nic nie jest niemożliwe, jednak barierą jest tylko to, co znajduje się w głowie, a przy pomocy technologii można to urzeczywistnić.

Projekty, których fizycznie nie ma

Ogromne projekty budowlane, szczególnie takie, w których mamy do czynienia z inwestorami wykazują wiele komplikacji podczas współpracy z projektantami. Nie każdy potrafi na podstawie wizualizacji 2D wyobrazić sobie przyszłe budowle, których dotyczy projekt. Wirtualna rzeczywistość pozwala na przedstawienie  projektu w realnej skali, która jasno pokazuje wielkość projektu, jego cechy oraz elementy. Taka możliwość może być zastosowana nie tylko w architekturze budynków, ale również ogrodów, czy podczas aranżacji wnętrz. Obrazowe przedstawienie realnego projektu poprzez Gogle VR może dodatkowo zrobić wrażenie na wszystkich osobach zaangażowanych w projekt.

Wydarzenia, podczas których nie możemy być obecni

Są takie chwile w życiu człowieka, które zdarzają się tylko raz i nie mogą być odtworzone. Jednym z takich wydarzeń są narodziny dziecka. Często obowiązki zawodowe uniemożliwiają obecność ojca podczas tak ważnego wydarzenia. Kamera 360′ umieszczona na sali porodowej oraz transmisja nadawana do smartfona, który był umieszczony w Goglach VR pozwoliła Jasonowi Larke na bycie świadkiem cudu narodzin swojego dziecka. Technologia ta nie tylko pokazała to, co działo się w trakcie porodu, ale niemal sprawiła, że Jason mógł poczuć się tak, jak by był przy swojej żonie.