W jakie kryptowaluty warto inwestować?

W jakie kryptowaluty warto inwestować?

Blockchain oraz kryptowaluty należą do gorących, jak i bardzo skomplikowanych tematów. Niestety tylko bardzo mała liczba ekspertów rozumie działania blockchaina, a także aplikacji, które są na nim budowane, należy do nich zaliczyć m.in. kryptowaluty.

Bitcoin wciąż jest najdroższą krytpowalutą, coraz więcej osób jednak jest zdania, że długofalowo będzie on miał mniejszą wartość w porównaniu do ethereum.

Warto mieć świadomość, że głównym powodem, dla którego bitcoin nie tylko była, ale nadal jest niezwykle popularny to fakt, że było to dopiero pierwsze wykorzystanie blockchaina.

Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że największy problem bitcoina polega na tym, że to blockchain posiadający tylko jedną aplikację – kryptowalutę. Ponadto bardzo trudnym zadaniem byłoby zbudowanie innych aplikacji ze względu na to, w jaki sposób został zaprojektowany bitcoin.

Jedyna rzecz, jaka jest jeszcze możliwa do zrobienia z bitcoinem to dodanie do niego następnych informacji. Przykładem mogą być zbędne dane czy specjalny kod umożliwiający na tworzenie kolorowych “coinów”.

Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że liczna użytecznych funkcji, które są możliwe do zaimplementowania w bitcoinie jest niezwykle ograniczona biorąc pod uwagę obecny design tej kryptowaluty. Na blockchainie możliwe jest budowanie różnych aplikacji.

Z kolei ethereum zostało stworzone z zupełnie innym zamysłem. Występuje bowiem kryptowaluta ether, jednak zdecydowanie ważniejszą częścią jest zdecentralizowany i globalny “serwer dla aplikacji”. Następnie został on odpowiednio połączony z niezmienną historią transakcji, co umożliwia na tworzenie różnych aplikacji na tym blockchainie. Zdecentralizowane w ten sposób aplikacje nazywane są „dApps”, posiadają one także bardzo unikatowe cechy w porównaniu do tego, co obecnie jest możliwe do zrobienia z chmurami komputerowymi.

Należy również wiedzieć, że ethereum potrzebuje kryptowaluty, gdyż blockchain nie posiada żadnego właściciela. Konieczne jest zatem przekonywanie ludzi na całym świecie, by nie tylko uruchamiali serwery, ale również łączyli je ze sobą w celu utrzymania całej sieci ethereum.