Wieczór panieński – zasady organizacji

Zasady organizacji wieczoru panieńskiego są jasne – organizuje je przyszła świadkowa, której od lat przypadł ten zaszczyt. W dzisiejszych czasach często takowe panie wyposażają się w profesjonalną pomoc konsultantek, które posiadają multum ciekawych i oryginalnych pomysłów na takowe imprezy. W przypadku stresów, problemów z dograniem szczegółów bywa to naprawdę pomocne. Jeżeli jednak świadkowa sama chce wszystko zorganizować to droga wolna – warto żeby pamiętała tylko o kilku fundamentalnych zasadach..

Wieczór panieński w punktach

Organizację wieczoru panieńskiego można przedstawić w punktach. Istnieje kilka niezmiennych zasad, o których powinno się zawsze pamiętać. Są nimi:\

1.Ustalenie uczestniczek imprezy – to pierwszy punkt od którego zaczyna się każdą organizację wieczoru panieńskiego. Nie należy zapraszać osób, które mogą mieć jakieś ukryte niesnaski z panną młodą – aby być pewnym warto skonsultować z nią listę gości.

2.Kosztorys – ustalenie budżetu, który można przeznaczyć na organizację wieczoru panieńskiego jest bardzo ważne. To on będzie decydował o wymyślaniu atrakcji. Z reguły następuje coś w rodzaju zbiórki bądź jak kto woli zrzutki na konto świadkowej. Ona dysponuje pieniędzmi i organizuje wyjścia.

  1. Wybór miejsca – kluczowy punkt organizacji. Należy przede wszystkim zwracać uwagę na charakter panny młodej. W przypadku dość imprezowej osoby z pewnością można bardziej zaszaleć. Wyjście na kluby i miasto jest bardzo popularne i cenione. Przed nim warto pomyśleć o domówce z przekąskami i alkoholem. Aby zrzucić z siebie trochę ciężaru świadkowa spokojnie może poprosić uczestników o wykonanie jakieś przekąski, a wybrać się sama tylko na ,,procentowe” zakupy. W przypadku bardziej wstydliwych panien młodych egzamin może zdać wyjście do SPA, do restauracji czy też wypad do parku rozrywki. Zawsze po takim wyjściu można zorganizować wieczorną domówkę i pomyśleć o jakiś alkoholowych grach i zabawach.
  2. Wystrój – aby wprowadzić lepszą atmosferę całego wydarzenia ważną częścią jest wystrój i wygląd uczestniczek. Bardzo często ubierają się one na jeden kolor, natomiast panna młoda wyróżnia się innym, często przeciwstawnym kolorem. Dodatkowo warto jest pomyśleć o szarfach, koronach czy akcesoriach.

Podsumowanie

Przy organizacji wieczoru panieńskiego najważniejsze jest zadowolenie panny młodej – to ona ma czuć się dobrze na tej imprezie. Nie jest jej zwykłą uczestniczką, lecz główną bohaterką. Można również pomyśleć o ciekawym prezencie, który będzie sentymentalnie przypominał jej ten wieczór – na przykład fotoksiążka.