Wirtualna rzeczywistość

Wyobraź sobie następującą sytuację: siedzisz we własnym domu, oglądasz telewizję, za pięć minut znajdujesz się w Luwrze w Paryżu-oglądasz wystawę, część ekspozycji, której nie obejrzałeś ostatnim razem. Po godzinie masz ochotę na odrobinę natury. Przemierzasz więc górskie szlaki i pniesz sie na najwyższy szczyt Bieszczad. Jesteś już zmęczony? To może dla relaksu partyjka pokera ze znajomymi? Nierealny scenariusz? Czy to możliwość teleportacji? A może bardzo prawdopodobny scenariusz najbliższych lat?

Gogle VR przepustką do innej rzeczywistości

Tak naprawdę rozwój w kierunku łatwego dostępu do treści prezentowanych w VR to coś, co się dzieje i jest ciągle rozwijane. Najważniejszym krokiem w kierunku przystępnego korzystania z międzynarodowych dóbr kultury i “przenoszenia się” do miejsc odległych ale bardzo atrakcyjnych, są kamery 360′. Tego typu urządzenia zbierają dobrej jakości obraz z każdej możliwej strony, który przy pomocy specjalnej aplikacji oraz Gogli VR pokazują przestrzeń, która nas otacza, nierealną a zarazem bardzo rzeczywistą. To pozwala na poczucie, że jesteśmy w całkiem innym miejscu niż własny dom. Co ciekawe, pozwala to również w przystępny sposób poznać inne kultury, sztukę oraz architekturę.

Nauka

Historia to ważna dziedzina w życiu człowieka. Jej poznawanie i nauka wydarzeń historycznych czy biologicznych może być znacznie przystępniejsza przy pomocy wirtualnej rzeczywistości. Specjalnie wygenerowane obrazy, które w rzeczywisty sposób przedstawiają istotne zagadnienia sprawiają, że nauka będzie dobrze postrzegana nawet przez dzieci, które wykazują opory w związku z przyswajaniem wiedzy.  Jednym z abstrakcyjnych i niemalże bajkowych obrazów jest era Dinozaurów, która, jeżeli będzie przedstawiona w profesjonalny sposób, pomoże bliżej poznać ten  okres w dziejach świata.

Wirtualna rzeczywistość daje olbrzymie możliwości rozwoju wielu dziedzinom, jednak głównie kojarzona jest z rozrywką.  Warto jednak wykorzystać rozrywkowy aspekt w celu łatwego przyswajania treści przez dzieci i dorosłych oraz nauki, rozwoju oraz poszerzania perspektyw.

Wirtualna rzeczywistość
Oceń ten post