Wykorzystanie taśm ostrzegawczych i lokalizacyjnych

Folia lokalizacyjna

Folie ostrzegawcze pełnia w obecnych czasach niezwykle ważna rolę. Dzięki ich wyrazistemu, określonemu kolorowi, wytrzymałej strukturze oraz odpowiednich rozmiarach możliwe jest zabezpieczenie terenu, który uległ zniszczeniu, zakażeniu, obszaru wypadku czy kolizji. Jednym z typów tego rodzaju taśm i akcesoriów jest folia lokalizacyjna. Każda tego rodzaju filia posiada ustalony kolor, który odpowiada różnym branżom i wydarzeniom. Folia ostrzegawcza może być wytworzona w kolorze żółtym, niebieskim, czerwonym, posiadać poprzeczne lub skośne pasy. Może również posiadać nadrukowane napisy i oznaczenia, które będą sugerować, z jakimi służbami mamy do czynienia. Na tego rodzaju taśmach może znajdować się oznaczenie np. GAZ, 112, czy POLICJA. Długość foli, która znajduje się w rolce zależny jest od producenta, jak również od potrzeb odbiorców. Folie lokalizacyjne mogą być również używane jako element reklamowy, promocji danej firmy czy marski. Tego rodzaju marketing, stosowany jest na różnego rodzaju eventach, festynach, zjazdach, a także jako element wystroju siedziby firmy. Taśmy wytworzone są z trwałych, często odblaskowych i wytrzymałych na różne warunki atmosferyczne materiałów.

Zobacz: PTS Rabka

Innym rodzajem popularnych taśm ostrzegawczo – lokalizacyjnych są taśmy z wkładką metalową. Zadaniem ich jest chronienie ułożonych na ziemi kabli i innych instalacji, dzięki twardej, metalowej nawierzchni. Tego rodzaju produktów można użyć do: oznaczenia wodociągów i kanalizacji, oznaczenia sieci energetyki cieplnej, oznakowania tras gazociągów, znakowania tras kabli komunikacyjnych.

Używanie tego rodzaju oznakowani, jak również chronienie dzięki nim ogrodzonego terenu znacznie ułatwia prace wielu służb, a także pozwala w sposób sprawny zorganizować powierzchnię. Taśmy bardzo dobrze nadają się do ogrodzenia terenu imprezy plenerowej, a także wyznaczenia poszczególnych, ustalonych stref takich jak: strefa zabawy, gastronomiczna, sanitarna czy każda inna wyznaczona przez organizatora imprezy czy wydarzenia.