Zabawki dla starszych dzieci

Zabawki dla starszaków często sięgają o wiele większych poziomem zaawansowania niż dla niewiele młodszych osób. Dzieci mają to do siebie, że rozwijają się w zabójczo szybkim tempie przez co różnica takich dwóch-trzech lat może zrobić dużą różnicę w rodzaju zabawek jakimi się bawią. Najlepszą metodą jaką powinno kierować się w wyborze zabawek dla starszaków jest synchronizacja zabawki z tym, czym się interesuje. Dzięki temu da się mu bazę do poszerzania swoich zainteresowań i odciągnie dziecko od korzystania z zbyt dużej ilości elektroniki.

 

 

Ciekawe wybory..

Obecnie na rynku zabawek można znaleźć wiele ciekawych zabawek dla starszaków. Warto jest wybierać różne nieszablonowe zabawki przeplatając je z tymi klasycznymi aby zapewnić jakiś nowy element zaskoczenia i wzbudzenia ciekawości w ciele dziecka. Do przykładowych zabawek, jakie nie tylko będą ciekawie zajmować czas, ale też uczyć nowych zdolności można zaliczyć przede wszystkim:

-Modele do sklejania – uczą cierpliwości i wytrwałości. Dodatkowo mogą zostać wykonywane z pomocą rodzica przez co zacieśnienie więzi między nimi może wzrastać. Najróżniejsze ciężarówki, samochody czy statki – wszystko to jest dostępne! Po złożeniu modelu może dumnie stać i zajmować dane miejsce w pokoju przypominając dziecku o dobrej zabawie.

-Klocki – niezwykle pozytywnie wpływają na aspekt wyobraźni dziecka. Mogą dotyczyć nie tylko klasycznych klocków lego, ale klocków, z których można zbudować określone budowle czy samochody. Wierze i ciągniki mogą po złożeniu służyć do dalszej zabawy.

-Gry integracyjne i planszowe – bardzo dobry umilacz czasu budujący często strategiczne podejście do danej rozgrywki jak na przykład warcaby. Rywalizacja i budowanie ducha walki do końca gry jest również bardzo ważne i przekłada się na przyszłość dziecka ucząc, że nie można nigdy się poddawać.

 

Podsumowanie

Pole do popisu podczas kupowania gier dla starszaków jest całkiem spore. Należy tylko pamiętać, że mimo wszystko, że dziecko jest starsze to i tak należy zwracać uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa i zalecane zakresy wieku obecne na opakowaniu.

Posted in Dom