Zalety taśm ostrzegawczo lokalizacyjnych

Taśmy ostrzegawczo lokalizacyjne pełnią przede wszystkim funkcję ostrzegawczą, ale również lokalizacyjną. Potocznie określa się je jako taśmy lokalizacyjne. Najważniejszym elementem konstrukcji jest metalowa wkładka, która pełni rolę czynnika lokalizacyjnego.

Sprawdź: https://www.ptsrabka.pl/

Warto mieć na uwadze, że taśmy powinno się kłaść pod ziemią nad rurami wodociągowymi lub kanalizacyjnymi. Ważne znaczenie ma także kolor, ponieważ do sieci wodociągowych używa się zazwyczaj koloru niebieskiego. W niektórych sytuacjach wykorzystuje się również kolor biało-niebieski, ale zdarza się to raczej rzadko. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kolor ciemnozielony jest zarezerwowany dla kanalizacji. To właśnie dzięki taśmom lokalizacyjnym możemy dokładnie poznać przebieg podziemnych tras kablowych. Precyzyjna lokalizacja ich przebiegu jest niezwykle istotna i takie informacje są naprawdę ważne. W stalowej wkładce znajduje się specjalny lokalizator, dzięki któremu możliwe jest działanie całego systemu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, żeby zachować przynajmniej 30 cm wysokości nad ścianą rurociągu podczas kładzenia taśmy lokalizacyjno-ostrzegawczej. Chodzi o to, żeby osoby niepowołane nie miały dostępu do rurociągu, ponieważ może to być dla nich naprawdę niebezpieczne. Wszystkie informacje docierają także do słupka oznaczeniowo-pomiarowego, czyli tak zwanego SOP. W takim słupku znajduje się specjalny aparat, który umożliwia wykonanie precyzyjnych pomiarów. Taśmy lokalizacyjne należy kupować jedynie u sprawdzonych producentów.