Zawiasy meblowe 30 stopni – gdzie je stosować?

W niemalże każdym domu znaleźć można stosunkowo trudno dostępne powierzchnie. W związku z tego typu utrudnieniami, często nie są one w pełni wykorzystywane. Na szczęście – istnieje możliwość zaradzenia tego typu kłopotom.

Zawiasy kątowe 30 stopni – gdzie znajdą zastosowanie?

Te akcesoria meblowe są przeznaczone do wszelkiego rodzaju szafek czy drzwi meblowych narożnych. Dzięki temu szafka znajdująca się w kącie pomieszczenia może być wykorzystana w 100%, bez konieczności tworzenia ogromnych powierzchniowo drzwi.

Zawiasy meblowe 30 stopni – Furnica

Szafki narożne są w takiej sytuacji otwierane niejako na dwa razy, gdyż łamią się one w środkowej części, zapewniając optymalny dostęp do zawartości szafki. Takie rozwiązanie typu smart często jest stosowane w niewielkich kuchniach lub w pomieszczeniach łazienkowych, garderobach czy wnętrzach gospodarczych.

Jak je wybrać?

Dobór najlepszych zawiasów kątowych 30 stopni związany jest przede wszystkim z dopasowaniem ich do materiału, z którego wykonana jest szafka. W takiej sytuacji konieczny jest taki wybór, by umożliwić optymalne działanie całości. Jeśli nie dostosujemy zawiasów do rodzaju materiału, z którego wykonane są meble – może dojść do ich uszkodzenia bądź nawet oberwania szafki. To z kolei jest niepożądane z wielu względów. Wskazać można zawiasy przeznaczone do płyt drewnopodobnych, drewna, ramek wykonanych z aluminium lub nawet do drzwi szklanych. Ten ostatni rodzaj nie zakłada konieczności wiercenia. Sprawdzi się na przykład w różnego rodzaju narożnych witrynach salonowych.

Kąt otwarcia zawiasu 30 stopni jest niewielki, dzięki czemu szczególnie dobrze odnajdą się one w ciasnych powierzchniach. Ich rozmiar należy dostosować do ciężaru, jaki mają udźwignąć: im większe meble, tym mocniejszych zawiasów potrzebują.

W przypadku mebli narożnych spore znaczenie ma dopasowanie zawiasów do ogólnej kolorystyki wykończenia wnętrza. W ten sposób można zachować spójność tych funkcjonalnych, ale jednocześnie dość widocznych elementów wyposażenia. W razie wątpliwości, warto poprosić w sklepie o poradę.

Posted in Dom